Najciemniejsza strona miasta

Gangsta Paradise powraca! Autorka serii, Agnieszka Lingas-Łoniewska kontynuuje opowieść o zakazanej miłości. Wraz z bohaterami wracamy na niebezpieczne i brutalne ulice miasta, na których rządzą przestępcy. Powrócą więc gangsterskie potyczki, nieoczekiwane zemsty i gwałtowne zwroty akcji. Powrócą też bohaterowie z pierwszego tomu. Co tym razem ma do zaoferowania swoim czytelnikom Katan. Gangsta Paradise. Tom 2? Czy miłość ma szansę na szczęśliwe zakończenie w tym brutalnym świecie?

Ochroniarz i jego dziewczyna

Jędrzej Katański to ochroniarz pracujący dla mafii. Od lat para się tym zawodem i jest jednym z najlepszych w swojej kategorii. Chłopak jednak boryka się z pewnymi trudnościami. Pewne tragiczne wydarzenie z dzieciństwa sprawiło, że ma problem z mówieniem. Potrafi odzywać się do innych wyłącznie półsłówkami. Nie mówi o swoich emocjach, nie mówi o swoich planach, nie dzieli się żadnymi przemyśleniami. Jest zamknięty na innych. Do czasu. W klubie natrafia na zjawiskową dziewczynę, Alinę Lato, przyjaciółkę Marii, czyli dziewczyny szefa Jędrzeja. Chłopak od tego spotkania nie może zapomnieć o energicznej i roześmianej blondynce. Nie wie, że dziewczyna zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia i postanowiła zdobyć chłopaka za wszelką cenę. Czy uda się jej zmusić go do mówienia? Co faktycznie stało się w przeszłości Jędrzeja, że ten ma tak duże problemy z komunikacją swoich uczuć?

Zaskakujące zakończenie

Katan to książka trzymająca w napięciu. Autorka świetnie radzi sobie z opisem uczuć drzemiących w bohaterach i już same starcia poszczególnych postaci potrafią przyśpieszyć bicie serca. Powieść jest przy tym zabawna i nieustannie zaskakująca, a samo zakończenie zostało poprowadzone w taki sposób, że czytelnik ma chęć od razu sięgnąć po kolejny tom. Przy czym jest to wciąż klasyczny romans, dlatego spodoba się przede wszystkim fanom lektur pikantnych, emocjonujących, stawiających nacisk na erotyczne napięcie i pożądanie pomiędzy bohaterami, a jednocześnie niezbyt wymagających.